به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، چهل و یکمین دوره مسابقات قهرمانی کشور جوانان و بزرگسالان در گروه مردان از صبح روز پنجشنبه (۱۰ مرداد) با حضور ۲۵۳ تکواندوکار و در قالب ۳۲ تیم از استانهای مختلف به میزبانی هیات تکواندوی استان آذربایجان شرقی و در سالن «شهید پورشریفی» تبریز برگزار شد.
در پایان این دوره از رقابتها، هوگوپوشان آذربایجان شرقی با کسب ۳ مدال طلا، ۱ نقره، ۱ برنز و ۴۶۴ امتیاز موفق شدند بر سکوی قهرمانی بایستند، تکواندوکاران تهران با کسب ۱ مدال طلا، ۲ نقره، ۲ برنز و ۲۹۱ امتیازعنوان نایب قهرمانی را به دست آوردند و البرز نیز با ۱ مدال طلا، ۲ نقره، ۱ برنز و ۲۶۹ امتیاز عنوان سوم را کسب کرد.
همچنین در پایان مسابقات قرآنی رسول تمجیدی از استان اردبیل عنوان نخست را کسب کرد، عباس الوردی از قم دوم شد و محمد زنبقی از استان آذربایجان شرقی و منصور گل محمدی از استان یزد بر سکوی سوم مشترک ایستادند.
برترینهای این دوره از مسابقات از سوی کمیته برگزاری به شرح ذیل معرفی شدند:
بهترین داوران: عبدالحمید بسحاق (البرز)، ابراهیم خاوری (گیلان)، لیث ناصریکیا (ایلام)، اکبر حبیبچشم (آذربایجان شرقی)
بهترین سرمربی: حسن فلاحیراد (آذربایجان شرقی)
بهترین سرپرست: محمد بهزادینسب (خوزستان)
فنیترین بازیکن: امیرمحمد بخشی (آذربایجان شرقی)
بازیکن پهلوان: مسعود خوشنیت (خراسان رضوی)
تیم اخلاق: کرمانشاه
اسامی سکونشنیان جام چهل و یکم به شرح ذیل است:
- وزن اول (۵۴- کیلوگرم):
۱- رضا جمشیدی (لرستان)
۲- علیرضا نظری (آذربایجان شرقی)
۳- حسین لطفی (تهران) - محمد آموی (اصفهان)
- وزن دوم (۵۸- کیلوگرم):
۱- محمد کاظمی (البرز)
۲- عرفان مرادی (فارس)
۳-احسان عبدالوند (اصفهان)- ایمان اکبرزاده (مازندران)
- وزن سوم (۶۳- کیلوگرم):
۱- امیرحسین محمدخانلو (قزوین)
۲- کامران مردانیپور (تهران)
۳- محراب عباسی (آذربایجان غربی) - سهیل ابوالقاسمپور (آذربایجان شرقی)
- وزن چهارم (۶۸- کیلوگرم):
۱- محمدمهدی عمادی (تهران)
۲- مهدی محمدی گواری (مرکزی)
۳-مهدی یوسفی (آذربایجان شرقی)- احمدرضا مختاری (فارس)
- وزن پنجم (۷۴- کیلوگرم):
۱- امیرمحمد بخشی (آذربایجان شرقی)
۲- سید امید حسینی (البرز)
۳- محمدرضا کریمیان (اصفهان) - محمدعلی ویردلوی (آذربایجان شرقی)
- وزن ششم (۸۰- کیلوگرم):
۱-رسول کسرایی (خراسان رضوی)
۲-سید احمد خسروفر (فارس)
۳-محمد فلاح چوبری (گیلان) - پژمان مرادی (اصفهان)
- وزن هفتم (۸۷- کیلوگرم):
۱- عرفان ناظمی (آذربایجان شرقی)
۲- نیما مهرعلی (تهران)
۳- فرشید شفیعخانی (البرز) - علی نجفی (آذربایجان شرقی)
- وزن هشتم (۸۷+ کیلوگرم):
۱- سعید رجبی (آذربایجان شرقی)
۲-سیاوش فخرایی (البرز)
۳-مهدی مجازی امیری (مازندران) - علی خدابخشی (تهران)
نظر شما